Κυριακή 2 Φεβρουαρίου 2020

Παναργειακός- τελείωσε τον αγώνα με 9 παίκτες

Η εικόνα ίσως περιέχει: ένα ή περισσότερα άτομα, ουρανός, υπαίθριες δραστηριότητες και φύση
Τελικό σκορ 2-1 ήττα για τον Παναργειακό ,ο οποίος τελείωσε τον αγώνα με 9 παίκτες, αποβλήθηκε ο Σάκης Κυριακόπουλος στις καθυστερήσεις. Μια ήττα που δεν άξιζε με τον τρόπο που ήρθε, αφού στο δεύτερο ημίχρονο η μεγάλη ευκαιρία χάθηκε στο 0-1 με το τετ α τετ του Τζα, και την κεφαλιά του Διαμαντή εξ επαφής για να γίνει το 0-2 .
Αντι για 0-2 στο επόμενο λεπτό έγινε με πέναλτι το 1-1.
Η ομάδα μας έδειξε χαρακτήρα ακόμα και με δέκα παίκτες άξιζε κάτι παραπάνω από την ήττα, αφού το πάθος για νίκη ήταν έκδηλο σε όλη την ομάδα. Άξιο ο αναφοράς είναι ότι στη σημερινή βασικη ενδεκάδα συμμετείχαν οι τέσσερις νεοαποκτηθεντες Τσίρος,Καζολιάς, Πλατής Μανδύλης και ο Θεοδωρόπουλος που ήρθε την περασμένη εβδομάδα