Τετάρτη 4 Μαΐου 2016

Ο ΝΙΚΟΣ ΣΑΣ ΣΤΕΛΝΕΙ ΤΑΜΕΙΟ

Φαβορί αλλά όχι για 1.55

Ναι, η Ρεάλ είναι φαβορί, αλλά όχι για 1.55, πολύ μικρό. Ναι, η Σίτι για να ελπίζει πρέπει να σκοράρει και με την αφερέγγυα άμυνα που έχει συχνά φέτος η Ρεάλ, δύναται να το πράξει, το goal/goal στο 1.80 είναι τίμια ως τιμή. Οι μπουκ δίνουν μάλιστα μικρότερη τιμή κι από το 1.55 του άσου στο over 1,5 της Ρεάλ (1.53), δείγμα του ότι... είναι στο μυαλό μου: θεωρώ ότι η Ρεάλ θα τα βρει δύο γκολ και ότι θα δεχθεί ένα, κόντρα στο σερί της φέτος καθώς έχει 5/5 νίκες στο "Μπερναμπέου" με γκολ 18-0! Φοβερό;

Ακόμη πιο φοβερό ότι με ισοπαλία εκτός έδρας στο πρώτο ματς, πέρασε στις 22/23 φορές με μόνο αποκλεισμό από τη Σπαρτάκ Μόσχας (1-3) όταν πήγαινα... δημοτικό (1990).

Να αποκλειστεί η Ρεάλ; Προφανώς και παίζει αλλά εικάζω ότι για να γίνει θα πρέπει να δεχθεί τουλάχιστον δύο γκολ, το 1-1 φαντάζει απίθανο εκτός κι αν πια το βάλει η Σίτι στο 80 - 85' και δεν μείνει χρόνος αντίδρασης. Αλλωστε είναι η ομάδα με τα περισσότερα γκολ στο τελευταίο 15λεπτο του φετινού Champions League (επτά). Αλλά πώς να σκοράρει όταν κοτζάμ Αγουέρο έχει 432 λεπτά χωρίς σουτ στην εστία, στη διοργάνωση;

Κοντολογίς, αμφίτερμα για απόψε ως κύριο bet και τίποτε άλλο. Ούτε σε κάρτες κάτι μου βγαίνει, σε κόρνερ το over 11,5 έχει αξία στο 2.00 αλλά κάτι μου λέει ότι δεν θα φτάσει τόσα απόψε.

Το πλήρες άρθρο, οι επιλογές της Τρίτης και ο τρόπος στοιχηματισμού στο ilovebet.com.

Νίκος Μποζιονέλος (Facebook page, Twitter, Google+)