Πέμπτη 5 Μαΐου 2016

Ο ΝΙΚΟΣ ΣΑΣ ΣΤΕΛΝΕΙ ΤΑΜΕΙΟ

Παιχνίδι στο Europa με μονά και δυάδα

Το Europa είναι μια διοργάνωση… συνώνυμο της Σεβίλλης, η οποία είναι με το ενάμισι πόδι στον τελικό, και τριών αουτσάιντερ. Ναι, αουτσάιντερ και βάσει τιμών: στο 2.50 η Σεβίλλη για κατάκτηση, στο 3.30 η Βιγιαρεάλ, στο 3.60 η Λίβερπουλ και στο 9.00 η Σαχτάρ Ντόνετσκ. Χμ…

Το αρχικό σετ 1.60 – 4.25 – 5.00 στο Σεβίλλη – Σαχτάρ έγινε 1.70 - 4.27 - 5.70 σήμερα, μετά το 2-2 του πρώτου αγώνα είναι δίκαιο ενώ το 1.60 στο over και το 1.65 στο goal/goal κρίνονται, και είναι, μικρά. Οσο για προκρίσεις; 1.22 η Σεβίλλη, 3.85 η Σαχτάρ.  Με δεδομένο ότι η Σαχτάρ θέλει γκολ για να ελπίζει, είναι λογικό να περιμένει κανείς ένα ανοιχτό ματς. Ενα ακόμη δεδομένο είναι ότι οι Ουκρανοί παίζουν καλύτερα εκτός Λβιβ από ότι εντός, θυμάστε την τριάρα τους επί της Σάλκε στο Γκελζενκίρχεν; Προσωπικά, δεν τους έχω χαμένους από χέρι απόψε… Και το combo goal/goal και over 2,5 γκολ με τιμή στο 2.00 δεν είναι κακή σκέψη, τι λέτε;

Περισσότερο, και λογικό, θέλγουν οι αποδόσεις στο ματς του «Ανφιλντ»: 1.80 – 3.55 – 4.75 το σετ, στο 2.60 το να προκριθεί η Λίβερπουλ και στο 1.45 η Βιγιαρεάλ. Οι μπουκ… βλέπουν, βάσει τιμών, άσο αλλά με ισπανική πρόκριση. Το 2-1 ως σκορ υπάρχει ως (λογικό) σενάριο, όπως λογικό είναι το να ψάξει κανείς το αμφίτερμα που κινείται στο 2.00.

Σε εναλλακτικά στοιχήματα, η Λίβερπουλ σε 13 ματς στη διοργάνωση μάζεψε 20 κίτρινες κάρτες και η Βιγιαρεάλ 18 (στο 1,53 και 1,38 ο μέσος όρος τους, αντίστοιχα). Αρχων του αγώνα απόψε είναι ο Ούγγρος Βίκτορ Κασάι, γενικώς καρτάκιας (αλλά και πεναλτάκιας). Στο 1.83 να υπάρξουν τουλάχιστον πέντε κάρτες στο παιχνίδι για όποιον ρισκάρει...

Το πλήρες άρθρο, οι επιλογές της Πέμπτης και ο τρόπος στοιχηματισμού στο ilovebet.com.

Νίκος Μποζιονέλος (Facebook page, Twitter, Google+)