Τετάρτη 25 Μαΐου 2016

ΜΕΓΑΛΗ ΝΙΚΗ Η ΛΕΡΝΑ

Πρώτη ήττα για τον Τσικλητήρα Πύλου, 1-0 από την Ενωση Λέρνας - Ολα ανοικτά για την άνοδο
Πρώτη ήττα για τον Τσικλητήρα Πύλου στους αγώνες των μπαράζ ανόδου.
Η Ενωση Λέρνας νίκησε 1-0 με σκόρερ τον Γιάννο στο 66' και συνολικά ήταν καλύτερη από τους πρωταθλητές Μεσ
σηνίας ειδικά μετά το 30'. Ετσι μετά από 4 αγωνιστικές στον 13ο όμιλο η Δόξα Μεγαλόολης έχει 8 βαθμούς, από 7 έχουν Τσικλητήρας και Λέρνα και χωρίς βαθμό είναι ο Ολυμπιακός Γυθείου. Ετσι είναι όλα ανοικτά για τις δύο θέσεις που οδηγούν στην Γ' εθνική. Τουλάχιστον η ομάδα της Πύλου ηττήθηκε με ένα γκολ διαφορά (όπως είχε κερδίσει στην πρεμιέρα) και έτσι δεν υστερεί σε πιθανή ισοβαθμία με τη Λέρνα. Επόμενη αγωνιστική την Κυριακή με τα παιχνίδια Τσικλητήρας Πύλου - Δόξα Μεγαλόπολης και Ολυμπιακός Γυθείου - Ενωση Λέρνας.
Η ΕΙΚΟΝΑ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ
Φοβερή φάση στη Μεγαλόπολη στο 96' με το φάουλ του Τζανετάκου να σταματά στο δοκάρι και ενώ το Γύθειο έπαιζε με 8 παίκτες!
Τέλος στη Μεγαλόπολη, η Δόξα νίκησε 3-2 τον Ολυμπιακό Γυθείου
Τέλος στο παιχνίδι, η Ενωση Λέρνας νίκησε 1-0 τον Τσικλητήρα Πύλου
94' Τρομερήτ φάση για τον Τσικλητήρα... Οι Γραμματικόπουλος έδωσε στον Δούνια που γέμισε με τον Μικελάτο να σουτάρει και την μπάλα να φεύγει δίπλα από το δεξί δοκάρι (κόρνερ)
Ο Μπουρής στη θέση του Κοσμά στο 92'
Διπλή αλλαγή για την Πύλο στο 86'. Εκτός οι Χοτζάι και Τσάτσος και στις θέσεις τους οι Μικελάτος και Μουράτης
Στη Μεγαλόπολη ο Ολυμπιακός Γυθείου ισοφαρίζει σε 2-2 στο 80'
85' Συρτό σουτ Νάτσης μέσα από την περιοχή, μπλόκαρε ο Κατσαούνης στην αριστερή γωνία
80' Κίτρινη κάρτα στον Γραμματικόπουλο, που δέχθηκε μπουκάλι από την κερκίδα και το ματς διακόπηκε για 2 λεπτά
2-1 η Δόξα Μεγαλόπολης στο 77'
75' Πολύ μεγάλη φάση για τον Τσικλητήρα. Ο Γραμματικόπουλος έδωσε στον Νάτση που σούταρε η μπάλα σταμάτησε στο δεξί δοκάρι
Στη Μεγαλόπολη ο Ολυμπιακός Γυθείου ισοφαρίζει σε 1-1, ενώ στο 70' έχασε πέναλτι η Δόξα με τον Ν. Λυμπερόπουλο
Δεύτερη αλλαγή για τους γηπεδούχους στο 71'. Ο έμπειρος επιθετικός Σαρρής στη θέση του Καραγκούνη
66' Γκολ για την Ενωση Λέρνας. Ο Γ. Διαμαντής σέντραρε από δεξιά, ο Κοσμάς πήρε την κεφαλιά και ο Γιάννος με κοντινή προβολή έκανε το 1-0
Ημίχρονο στη Λέρνα, Ενωση Λέρνας - Τσικλητήρας Πύλου 0-0
41' Κόρνερ Κιρβαλίτζε γυριστή κεφαλιά Λαζάρου, έδιωξε σωτήρια λίγο πριν τη γραμμή ο Γραμματικόπουλος
 31' Καλή φάση για τη Λέρνα. Μετά από φάση διαρκείας ο Καραγκούνης έδωσε κάθετα στον Αντωνιάδη που από καλή θέση σούταρε ψηλά άουτ
Στο άλλο παιχνίδι Δόξα Μεγαλόπολης - Ολυμπιακός Γυθείου 1-0 στο 20'
22' Ατομική ενέργεια Τσώνης που μπήκε από αριστερά και έκανε το διαγώνιο σουτ με την μπάλα να φεύγει ένα μέτρο δίπλα από το αριστερό δοκάρι
19' Πρώτη κίτρινη στο ματς για τον Νίκο Κατσίρη
17' Γέμισμα Γραμματικόπουλου από δεξιά, δεν πρόλαβε να πλασάρει για λίγο ο Τσώνης
Συμπληρώσαμε 16 λεπτά παιχνιδιού, στο 0-0 το ματς με τον Τσικλητήρα να στέκεται καλά, έχοντας τον έλεγχο.
6' Διακουμής σε Κυριαζόπουλο σουτ με τη μία έξω από το αριστερό δοκάρι