Δευτέρα 24 Νοεμβρίου 2014

NEA NIKH ΓΙΑ ΔΙΟΜΗΔΗ

vyrwndiomgame
Έχοντας εξαιρετική απόδοση στην αμυντική λειτουργία, για έναν ακόμη αγώνα, η ομάδα μας πέρασε νικηφόρα από το Κλειστό του Μετς, απέναντι στην Αναγέννηση Βύρωνα με 15-21.
Από την αρχή του αγώνα οι Λύκοι είχαν το προβάδισμα στο σκορ και τον έλεγχο του παιχνιδιού, κλείνοντας το ημίχρονο με διαφορά 4 γκολ (7-11). Στο 37ο λεπτό ο Διομήδης ξέφυγε και με 6 γκολ (8-14), αλλά η Αναγέννηση στο 46ο λεπτό μείωσε στα δυο γκολ (13-15).
Έχοντας σε πολύ καλή μέρα τους Άκη Κυπραίο και Νίκο Πασσιά, οι οποίοι σημείωσαν τα 12 από τα συνολικά 21 γκολ, ο Διομήδης διεύρυνε στο τελευταίο δεκάλεπτο τη διαφορά, με το τελικό σκορ να κλείνει στο 15-21.
Την Τετάρτη 26 Νοεμβρίου στις 18.00 η ομάδα μας αντιμετωπίζει στο Κλειστό Γυμναστήριο Νέας Κίου τον Ποσειδώνα Λουτρακίου.
Τα πεντάλεπτα: 2-2, 2-2, 2-5, 4-7, 5-9, 7-11 (ημχ.) 8-11, 9-14, 12-15, 13-17, 14-19, 15-21
ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ (Παναγιώτης Ιατρούδης): Μαγκαφουράκης, Γεωργίου 3, Στούμπης Π. 3, Βασιλόπουλος, Αργυράκης 2, Φάμπατς 2, Τσεύλικος, Χριστοδούλου, Στούμπης Δ., Αντωνιάδης, Μυλωνάς, Καραστέργιος, Λεωνίδας 4, Χατσίκας 1, Βλαχοθανάσης.
ΔΙΟΜΗΔΗΣ (Δημήτρης Δημητρούλιας): Κυπραίος 7, Μεγαλοοικονόμου 3, Καρκαλάτος, Κρεμαστιώτης, Πασσιάς 5, Σιαματάς, Μούγιτς, Νούγκοβιτς, Ντάσεβιτς, Σαμαράς 1, Σπέντζος, Ανανιάδης 2, Χαντέλης 1, Λοίζος, Μαστορογιάννης 2, Σιμιτσής.
Διαιτητές: Ανταλής- Τσάμος, δίλεπτα: 4-7, πέναλτι: 1/1-2/3, Κόκκινη: 54:04 Χατσίκας (για επικίνδυνο παιχνίδι- δεν κρατήθηκε δελτίο).